Dnia 16 marca 2017r. dotarły wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Wierszy i Piosenek w językach Obcych, który odbył się 2 marca 2017r. w Warszawie. Miło nam poinformować, że grupa pięciorga recytatorów z francuskiego koła recytatorsko-teatralnego z Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim zajęła I miejsce.

Oto fragment informacji zredagowanej przez jurorów, która została rozesłana do laureatów konkursu: „…Gratuluję wszystkim uczestnikom i dziękuję Państwu za przygotowanie Uczniów do występów. Poziom wszystkich prezentacji był naprawdę imponujący, a stroje i scenografia towarzyszące przedstawieniom niezwykłe.”.

Młodzieżowy Dom Kultury reprezentowany był przez dzieci, które przedstawiły autorską inscenizację pod tytułem „Róża” na motywach „Małego Księcia” A. de Saint-.Exupery. Dzieci wystąpiły w składzie: Emilia Thebline, Eliza Thebline, Oskar Kornacki, Dominik Popielewski i Krystian Papuga. Adaptacja tekstu, aranżacja muzyczna i reżyseria Inka Serdakowska. Przepiękne stroje wykonane zostały przez rodziców uczestników.