Dnia 25 marca 2017r. odbył się w Łodzi III Mały Festiwal Piosenki Francuskiej, w ramach Dni Frankofonii i działań Stowarzyszenia Łódzkie Bardziej Francuskie, które ma na celu promowanie nauki języka francuskiego w regionie łódzkim. Miło nam poinformować, że laureatkami I miejsca zostały Emilia i Eliza Thebline za brawurowe, aktorskie wykonanie piosenki „ Mamo, kup mi psa” piosenkarki francuskiej Sophie Forte. Dziewczynki uczęszczają na zajęcia francuskiej grupy recytatorsko-teatralnej w Młodzieżowym Domu Kultury prowadzone przez panią Inkę Serdakowską. Brawo dziewczyny! Reprezentowałyście godnie naszą placówkę i miasto i pokazujecie po raz kolejny, że języka obcego można też uczyć się poprzez teatr, recytację i piosenkę.