Dnia 7 grudnia odbył się w Bibliotece Publicznej wernisaż młodych twórców z Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim. Zaprezentowano 63 prace wykonane przez uczestników koła plastycznego grupy starszej w terminie od stycznia do końca listopada tego roku. Tematem wiodącym są zwierzęta, ale pojawiają się również kwiaty, pejzaże, tematy surrealistyczne . Prace wykonane są w różnych technikach plastycznych. Młodzi twórcy maja od dziewięciu do czternastu lat.

Oprócz licznego grona rodziców zaszczycili nas swoją obecnością Sekretarz Urzędu Miasta Iwona Dąbek, Dyrektor MDK Bożena Komorowska oraz nauczyciele z aleksandrowskich szkół.

Wystąpili również Zuzia Lipska,Basia Cyganek i Wincenty Świercz z koła wokalnego prowadzonego przez Panią Renatę Banacką- Walczak.

Pomysłodawcą wystawy i opiekunem młodych twórców jest nauczyciel MDK Joanna Tarczyńska. Wystawę można oglądać do 19 grudnia w czytelni w godzinach otwarcia biblioteki.