Dnia 11 maja 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się gminne eliminacje 47 edycji wojewódzkiego konkursu recytatorskiego dla dzieci „Świerszczykowe wierszyki” organizowanego przez Łódzki Dom Kultury. Eliminacje gminne przygotował i przeprowadził Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim.

25 uczniów ze szkół podstawowych przystąpiło do konkursu. Jury w składzie: p. Hanna Beda - Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu jako przewodnicząca, p. Tomasz Barszcz – Naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą oraz p. Katarzyna Zaspa – nauczyciel z MDK oceniało młodych recytatorów pod względem dykcji, interpretacji i swobody scenicznej. Dzieci zaprezentowały wiersze o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

Wybrano 3 uczniów, którzy reprezentować będą Aleksandrów Łódzki 26 maja 2018 r. w Łódzkim Domu Kultury podczas finału konkursu. Należą do nich: Maja Krysiak – SP nr 4, Laura Ruda-Rożniakowska - SP nr 1 oraz Filip Zasiadczyk – SP w Rąbieniu.

Wszyscy uczestnicy gminnych eliminacji konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego.