Dnia 6 lutego 2019 r. odbył się na Politechnice Łódzkiej konkurs „T`as du talent” mający na celu wyłonienie różnorodnych talentów dzieci i młodzieży działających w języku francuskim w województwie łódzkim.

W konkursie wziął udział uczestnik koła języka francuskiego KRYSTIAN PAPUGA, który zaprezentował swój talent recytatorski.

Spośród 34 uczestników konkursu Krystian znalazł się w gronie 6 wyróżnionych osób, a jury doceniło jego „doskonałe opanowanie języka francuskiego i siłę wyrazu na scenie”. GRATULACJE DLA KRYSTIANA!!!

Koncert laureatów konkursu „Masz talent” odbędzie się w trakcie obchodów wojewódzkich Dni Frankofonii, dnia 2 marca (sobota) na scenie w łódzkiej Manufakturze.

Przy okazji informujemy, że 2 marca wystąpią – oprócz Krystiana - dzieci z francuskiego koła teatralnego z MDK, a także młodzież i dzieci z francuskich kół językowych z dwoma piosenkami.

Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim będzie zatem silnie reprezentowany na arenie wojewódzkiej.