Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim po raz jedenasty był organizatorem półkolonii zimowych pod hasłem „Zimowiska z kulturą”. Z tej propozycji zimowego wypoczynku skorzystało 35 uczestników zajęć naszej placówki, w wieku od 7 do 12 lat. Półkolonie odbywały się   od 11 do 22 lutego w godzinach od 9 do 16 pod okiem doświadczonej kadry nauczycielskiej MDK. Organizatorzy zadbali, aby program półkolonii był atrakcyjny i przygotowany tak, aby każde dziecko mogło w nim znaleźć coś dla siebie. I tak półkoloniści brali udział w zajęciach tanecznych, muzycznych, plastycznych, sportowych, na terenie MDK i nie tylko. W programie zimowisk znalazło się także wiele wycieczek. Uczestnicy półkolonii odwiedzili Muzeum Miasta Łodzi, Papugarnię oraz Manufakturę Czekolady. Obejrzeli film „Mia i biały lew” w kinie IMAX . Dzieci brały udział w zajęciach sportowych w Parku Trampolin „Saltos”,sali zabaw „Alexland” oraz dwukrotnie na Miejskiej Pływalni „Olimpijczyk”. Półkolonie zakończył karnawałowy bal przebierańców.