Dnia 31 maja 2019r. odbył się kolejny – tradycyjny już - wieczór francuski, w trakcie którego rozbrzmiewały francuskie piosenki, mistrzowska recytacja prozy francuskiej i dwa spektakle teatralne. Wieczorowi „patronował” Mały Książę, albowiem wybrane fragmenty z tego arcydzieła francuskiej literatury towarzyszyły zapowiedziom poszczególnych punktów programu. Wieczór wspaniale poprowadzili: Ania Krystek, Kinga Berenc i Szymon Łyczko.

Piosenki śpiewane solo zaprezentowane zostały przez: Emilkę Thebline i Maję Frynię, Prozę francuską wyrecytował Krystian Papuga. Grupę śpiewającą wsparły uczestniczki koła języka francuskiego. Oprócz Ani Krystek i Kingi Berenc zaśpiewali: Weronika Butelo, Karolina Łątka, Ania Pawlak, Nikola Osiwała, Wiktor Westwal, Igor Cikota, Szymon Bisewski.

Wieczór francuski to jednocześnie wieczór teatralny, zaprezentowały się bowiem dwie grupy teatralne; młodsza – ośmioosobowy zespół, który bawił publiczność „Językowym kramikiem”, inscenizacją autorską w języku polskim z elementami języka francuskiego. Można było obserwować pierwsze kroki na scenie: Mai Fryni, Bartka Adamczewskiego, Matyldy Górnej, Szymona Bisewskiego, Igora Cikoty i trochę bardziej doświadczonych: Emilki Thebline, Krystiana Papugi i Oskara Kornackiego.

W trakcie ”słodkiej” przerwy, przy suto zastawionych ciastami stołach , widzowie mieli okazję spotkać się, porozmawiać i zjeść specjały przygotowane przez rodziców uczestników występu.

Po przerwie widzowie obejrzeli premierę spektaklu przygotowanego przez starszą grupę teatralną: Justynę Nykiel, Weronikę Butelo i Szymona Łyczko. Spektakl „Szatańska filozofia” to adaptacja tekstu francuskiego dramaturga Erica Emmanulela Schmitta. Spektakl zaprezentowany został w języku polskim, albowiem grupa chciała, żeby bardzo ważne treści w tej krótkiej, ale bardzo intensywnej sztuce były zrozumiane przez wszystkich.

Nad całością czuwała opiekunka grupy – Inka Serdakowska, która chce bardzo podziękować za wsparcie - Pani dyrektor Bożenie Komorowskiej, za sponsoring wystroju „francuskiej kawiarenki” i zakup soków- Radzie Rodziców MDK, za przepyszne wypieki - rodzicom uczestników kół, za pomoc w przygotowaniach i nagłośnieniu imprezy – Panu Witoldowi Walusowi, za pomoc w przygotowaniu ścieżek dźwiękowych do spektakli – Panu Radkowi Wrzesińskiemu, za konsultacje muzyczne śpiewających solistek – Pani Renacie Banackiej-Walczak, za perfekcyjne oświetlenie i serwis filmowo-zdjęciowy - Panu Janowi Gajowi.