Na przełomie czerwca i lipca w Łodzi, odbywał się IX Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych „FOLKOWE INSPIRACJE”. Celem tego wydarzenia jest propagowanie folkloru i prezentacja ludowych tradycji i kultur z różnych stron świata. Festiwal ma charakter integracyjny, a jego program obfituje w liczne imprezy na terenie całej Łodzi: pokazy, wernisaże, koncerty, warsztaty. Występy gości z zagranicy mieliśmy okazję oglądać w łódzkiej Manufakturze, na ulicy Piotrowskiej czy też w ASP. Jednym z punktów „Folkowych inspiracji” był konkurs wokalny „Złota Łódka”. Wzięły w nim udział przedstawicielki naszego Młodzieżowego Domu Kultury : Karolina Adamczyk oraz Monika Frontczak - podopieczne dyrektor MDK - Bożeny Komorowskiej i jednocześnie stypendystki Burmistrza. Dziewczęta zmierzyły się z reprezentantami z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Azerbejdżanu, Uzbekistanu, Słowenii, Gruzji, Holandii, Włoch . Ich wykonania zostały ocenione przez jury jako najlepsze w kategorii 19-26 lat i dziewczyny zajęły najwyższe miejsca na podium. Monika zdobyła I miejsce, natomiast II miejsce należało do Karoliny. Gratulujemy aleksandrowiankom, kolejnego już w tym roku, sukcesu na arenie międzynarodowej.

fot. Jolanta Proszak, Tomasz Prasał