W  dniach 26-27 października 2019r. odbyła się w Manufakturze w Łodzi impreza modowa, która zgromadziła  gwiazdy mody i modelingu. Ale wśród tych gwiazd rozbłysły również nasze kochane gwiazdeczki, uczestniczki francuskiego koła recytatorsko - teatralnego z Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim.                                                            Otóż, w niedzielę 27 października na wybiegu modowym królowała Wieża Eiffla i dzieci, które uświetniły swoimi występami francuskie klimaty na łódzkim fashion week.                             Uczestniczki z MDK;  Emilia Thebline i Maja Frynia  zgłoszone zostały do dwustopniowych kwalifikacji do występu przez ich nauczycielkę – Inkę Serdakowską. Dziewczynki zostały zakwalifikowane do zaprezentowania się na scenie tego prestiżowego wydarzenia w Łodzi.  Emilka zaśpiewała „Milorda” Edith Piaf, a Maja „Z głową w chmurach” Sophie Forte. Obydwie dziewczynki wykonały przepięknie swoje piosenki i znalazły się wśród grona dwunastu zdolnych dzieci z Łodzi i województwa łódzkiego, które mają talent i mogą uświetniać tego typu imprezy, a jednocześnie promować język francuski. Gratulujemy dziewczynkom dużego sukcesu!