W czwartek, 28 listopada zgodnie z polską tradycją odbył się bal andrzejkowy dla najmłodszych uczestników naszego MDK. Był on przygotowany przez samorząd uczestników i nauczycieli placówki: Renatę Banacką oraz Ireneusza Walczaka, przy wsparciu Hanny Radzyńskiej (zabawy ruchowe), Inki Serdakowskiej (przygotowanie wróżb), Małgorzaty Świątczak (plakat i zaproszenia) i uczestniczek studia piosenki MDK: Amelii Olechnowicz, Zuzanny Lipskiej, Natalii i Amelii Izdebskiej oraz Leny Przewoźniak zajmujących się wróżeniem dla wszystkich chętnych. Zgodnie z tradycją należało się przebrać. W tym roku obowiązywały stroje dowolne. Zabawy i konkursy ruchowe, muzyczne i taneczne trwały 1,5 godziny. Na zakończenie balu każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę udziału w zabawie drobny prezent. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku dla milusińskich. W przerwach między poszczególnymi zabawami można było napić się soków lub napojów oraz przegryźć coś słodkiego. W ten sposób uczciliśmy polską tradycję andrzejkową. Dziękujemy pani dyrektor Bożenie Komorowskiej i Radzie Rodziców za wsparcie finansowego w organizacji balu oraz wszystkich, którzy włączyli się w organizację wydarzenia.

I.W.