Młodzieżowy Dom Kultury po raz dwudziesty siódmy był organizatorem Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki i Tańca „Aleksandrowska Wiosna”. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego p. Jacek Lipiński.

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju tegoroczna edycja odbyła się w formie online. Warunkiem uczestnictwa w festiwalu był przesłanie nagrania z prezentacją taneczną lub wokalną.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosili się tancerze i wokaliści z Łodzi, Radomska, Zduńskiej Woli, Łowicza, Głogowa, Zgierza i Aleksandrowa Łódzkiego. Czteroosobowe jury w składzie: Barbara Sobolczyk, Wiesława Najgebauer, Anna Włodarczyk-Rurak, Monika Szymurska-Prokop oceniło 48 solistów, 9 zespołów wokalnych, 8 zespołów tanecznych i 2 zespoły wokalno-taneczne.

Nagrody ufundował Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego i Rada Rodziców przy Młodzieżowym Domu Kultury.

Uczestnicy MDK zdobyli następujące miejsca i wyróżnienia:

- I miejsce Zespół Wokalny „Groszki”

- I miejsce Zespół Taneczny ABC

- I miejsce Zespół Wokalno-taneczny „Kolorowe półnutki”

- I miejsce solistka Martyna Dąbrowska (kategoria Taneczna)

- II miejsce Zespół Taneczny „Kolorowe Nutki”

- II miejsce solistka Aleksandra Stasiak (kategoria wokalna)

- III miejsce solistka Gabriela Berlińska (kategoria wokalna)

- wyróżnienie Zespół Wokalny MINIMAX

- wyróżnienie Zespół Taneczny VOLTA

- wyróżnienie duet Julia Jaśkiewicz i Amelia Ruda Roźniakowska (kategoria taneczna)

- wyróżnienie specjalne Klara Kurczewska (kategoria wokalna)

- wyróżnienie solistka Dominika Grzechnik (kategoria wokalna)

- wyróżnienie solistka Natalia Nastarowicz (kategoria taneczna).

Do konkursu uczestników przygotowały: Renata Banacka-Walczak, Laura Normand, Joanna Wieniakowska.