Konkursy międzynarodowe

•    Międzynarodowy Konkurs Plastyczny organizowany przez Ministerstwo Kultury Japonii i firmę PENTEL:
- nagrody firmy Pentel: Zofia Sobanty (opiekun Joanna Tarczyńska), Piotr Szyller, Maria Stefanek (opiekun Damian Sołtykiewicz)
- brązowe medale: Karolina Grzelińska (opiekun Joanna Tarczyńska), Karolina Eliasik, Amelia Pietrzak (opiekun Damian Sołtykiewicz)
•    Międzynarodowy Konkurs Kolęd i Pastorałek w Będzinie – Paweł Szymański I miejsce (opiekun Renata Banacka-Walczak)
•    XXV Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Majowa Nutka'16” w Częstochowie:
- I miejsce duet Monika i Małgorzata Frontczak (opiekun Bożena Komorowska)
- II miejsca: Monika Frontczak, Małgorzata Frontczak (opiekun Bożena Komorowska)
- III miejsca: Joanna Kotowska, Klaudia Szewczyk, Karolina Adamczyk, zespół Grenadine (opiekun Bożena Komorowska)
- IV miejsce Paweł Szymański (opiekun Renata Banacka-Walczak)
•    XXIII Międzynarodowy Konkurs Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard” w Białymstoku:
- I miejsca: Karolina Adamczyk, Monika Frontczak, duet Małgorzata i Monika Frontczak, zespół wokalny Grenadine
- II miejsce Klaudia Szewczyk
- wyróżnienie Małgorzata Frontczak (opiekun wszystkich Bożena Komorowska)
•    Międzynarodowy Konkurs Jazzowy Magnolia 2016 w Warszawie – I miejsce Paweł Szymański (opiekun Renata Banacka-Walczak)

Konkursy ogólnopolskie

•    Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kartka świąteczna, Boże Narodzenie” (organizowany przez MDK Pabianice):
- nagrody – Wiktoria Grzelązka i Amelia Kopczacka (opiekun Joanna Tarczyńska)
- wyróżnienia – Kalina Kopczacka, Marcelina Bartczak i Aleksandra Kolińska (opiekun Joanna Tarczyńska)
•    Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Człowiek w ruchu” (organizowany przez MDK Pabianice):
- II miejsce Milena Pietrzak (opiekun Katarzyna Kamińska)
– III miejsce Igor Gąbka (opiekun Joanna Tarczyńska)
- wyróżnienie Amelia Chrzanowska (opiekun Katarzyna Kamińska)
•    Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moje miasto, moja miejscowość” (organizowany przez MDK  Lidzbark Warmiński)
- kwalifikacja do wystawy – Wiktoria Grzelązka (opiekun Joanna Tarczyńska)
•    Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Portret” (organizowany przez ZPWP  Sieradz)  
-  Aleksandra Kolińska – kwalifikacja do wystawy (opiekun Joanna Tarczyńska)
- Adam Marciniak – wyróżnienie (opiekun Joanna Tarczyńska)
•    Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Frankofońskiej w Nidzicy -  I miejsce Francuska grupa recytatorska (opiekun Janina Serdakowska-Słowik)
•    Ogólnopolski Festiwal Teatrów Francuskojęzycznych „AbrAcAdAbrA” w Bydgoszczy:
- Grand Prix zespół teatralny Deja Vu (opiekun Janina Serdakowska-Słowik)
- nagroda specjalna za grę i ruch sceniczny, przesłanie, muzykę i scenografię dla  zespołu teatralnego Deja Vu
- nagroda specjalna dla Michała Żałobnego za grę aktorską (opiekun Janina Serdakowska-Słowik)
•    Ogólnopolski Festiwal Wokalno-Plastyczny „Młodych Bajanie” w Zgierzu
- II miejsce Paweł Szymański (opiekun Renata Banacka-Walczak)
- III miejsce zespół wokalny Humorki (opiekun Małgorzata Domeradzka)
•    Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej „Kruszwicka Nuta”: Paweł Szymański III miejsce (opiekun Renata Banacka-Walczak)
•    Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Piosenkobranie 2016” w Opolu – Klaudia Szewczyk II miejsce (opiekun Bożena Komorowska)
•    Ogólnopolski Przegląd Twórczości Jacka Cygana w Pabianicach:
- I miejsce Klaudia Szewczyk
- II miejsce Karolina Adamczyk
- III miejsca: Joanna Kotowska, Monika Frontczak
- wyróżnienie Małgorzata Frontczak (opiekun wszystkich Bożena Komorowska)
•    Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego „Olimpus”:
- 5 miejsca Tymoteusz Domeradzki i Dominik Walczak
- 9 miejsca Aleksandra Ziętera i Albert Hoba (opiekun wszystkich Hanna Radzyńska)

Konkursy wojewódzkie

•    Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Gdziekolwiek jesteś” (organizowany przez PMDKiS Wieluń):
- nagrody: Oliwia Kania, Adam Marciniak, Paula Walaszczyk, Zofia Sobanty, Kalina Kopczacka (opiekun wszystkich Joanna Tarczyńska)
•    II Festiwal wokalny dla dzieci i młodzieży „Cantus” w Zgierzu:
- I miejsce Paweł Szymański (opiekun Renata Banacka-Walczak)
- II miejsce zespół wokalny Groszki (opiekun Renata Banacka-Walczak)
- wyróżnienie Izabella Jasińska (opiekun Renata Banacka-Walczak)
•    VIII Otwarty Konkurs Wokalny „Mikrofon dla każdego” w Łęczycy
- I miejsce zespół wokalno-taneczny Kolorowe Nutki (opiekun M. Domeradzka, J. Wieniakowska)
- III miejsce zespół wokalny Humorki (opiekun Małgorzata Domeradzka)
- III miejsce zespół wokalny Groszki (opiekun Renata Banacka-Walczak)
- wyróżnienia Izabela Jasińska i Paweł Szymański (opiekun Renata Banacka-Walczak)
•    XX Koluszkowski Przegląd Piosenki:
- I miejsce Karolina Adamczyk (opiekun Bożena Komorowska)
- II miejsce Paweł Szymański (opiekun Renata Banacka-Walczak)
- wyróżnienia: Monika Frontczak, Małgorzata Frontczak, Joanna Kotowska i Klaudia Szewczyk (opiekun Bożena Komorowska)
•    II Konkursowe Prezentacje Pastorałek i Kolęd w Łodzi
- I miejsce Zuzanna Papis (opiekun Bożena Komorowska)
- I miejsce zespół wokalny Humorki (opiekun Małgorzata Domeradzka)
•    XIII Wojewódzki Przegląd Kolęd w Domaniewicach: I miejsce Paweł Szymański (opiekun Renata Banacka-Walczak)
•    VI Przegląd Kolęd i Pastorałek w Łęczycy – III miejsce Zuzanna Papis (opiekun Bożena Komorowska)
•    Konkurs Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi” w Ozorkowie:
- II miejsca: zespół wokalno-taneczny Kolorowe Nutki (opiekun M. Domeradzka, J. Wieniakowska) i Zuzanna Papis (opiekun Bożena Komorowska)
- III miejsce zespół wokalny Humorki (opiekun Małgorzata Domeradzka)
- wyróżnienia: zespół wokalny Groszki, Wincenty Świercz i Paweł Szymański (opiekun Renata Banacka-Walczak)
•    II Mały Festiwal Piosenki Francuskiej w Łodzi:
- I miejsce Francuska grupa recytatorska (opiekun Janina Serdakowska-Słowik)
- II miejsce Paweł Szymański (opiekun Renata Banacka-Walczak)
•    Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Frankofońskiej – I miejsce Francuska grupa recytatorska (opiekun Janina Serdakowska-Słowik)
•    VIII Wojewódzki Festiwal Muzyczny Dzieci i Młodzieży „Pięciolinia Marzeń” w Łodzi: I miejsce Paweł Szymański (opiekun Renata Banacka-Walczak)
•    VIII Wojewódzki Przegląd Młodych Instrumentalistów:
- Grand Prix duet Milena Kiełtyk, Nikodem Sikorski (opiekun Ireneusz Walczak)
- I miejsce: Bartłomiej Miszczuk (opiekun Małgorzata Domeradzka)
- II miejsce: Adam Drogosz (opiekun Małgorzata Domeradzka)
- III miejsca: Eryk Walczak i Jakub Woźniak (opiekun Ireneusz Walczak)
- wyróżnienie: Kacper Filiński (opiekun Małgorzata Domeradzka)
•    XXIII Festiwal Piosenki i Tańca „Aleksandrowska Wiosna”
- I miejsca: Paweł Szymański (opiekun Renata Banacka-Walczak), Monika Frontczak, Zuzanna Papis, zespół wokalny Grenadine, duet Monika i Małgorzata Frontczak (opiekun Bożena Komorowska)
- II miejsca: zespół taneczny Aleks (opiekun Joanna Wieniakowska), zespół wokalny Humorki (opiekun Małgorzata Domeradzka), Małgorzata Frontczak, Joanna Kotowska (opiekun Bożena Komorowska)
- III miejsca: zespół wokalno-taneczny Kolorowe Nutki (opiekun M. Domeradzka, J. Wieniakowska), zespół wokalny Groszki (opiekun Renata Banacka-Walczak) i Klaudia Szewczyk (opiekun Bożena Komorowska)
-wyróżnienia: zespół taneczny Aleksik (opiekun Joanna Wieniakowska) i Daria Lulo (opiekun Ireneusz Walczak)
•    Wojewódzki Przegląd Artystyczny Placówek Wychowania Pozaszkolnego „Konfrontacje”
- I miejsca: zespół wokalny Grenadine, Karolina Adamczyk (opiekun Bożena Komorowska)
- II miejsca: zespół taneczny Aleksik (opiekun  Joanna Wieniakowska), Klaudia Szewczyk (opiekun Bożena Komorowska), Paweł Szymański (opiekun Renata Banacka-Walczak), Eryk Walczak (opiekun Ireneusz Walczak)
- III miejsca: zespół wokalny Humorki (opiekun Małgorzata Domeradzka), zespół wokalno-taneczny Kolorowe Nutki (2 razy w dwóch kategoriach artystycznych), Monika Frontczak (opiekun Bożena Komorowska), zespół wokalno-instrumentalny „I am” (opiekun Kamil Szewczyk)
- wyróżnienia: Bartłomiej Miszczuk, Adam Drogosz (opiekun Małgorzata Domeradzka), Joanna Kotowska (opiekun Bożena Komorowska), zespół wokalno-instrumentalny „Sky”, Jakub Woźniak (opiekun Ireneusz Walczak) oraz zespół wokalny Groszki (opiekun Renata Banacka-Walczak)
•    XI Międzypowiatowe Spotkania Młodych Keyboardzistów w Wieluniu:
- I miejsce Adam Drogosz
- wyróżnienie Krzysztof Groblewski (opiekun Małgorzata Domeradzka)


Konkursy powiatowe

•    XIII Konkursowy Przegląd Młodzieżowych Zespołów Wokalnych i Solistów Powiatu Zgierskiego w Strykowie:
- I miejsce Paweł Szymański (opiekun Renata Banacka-Walczak)
- III miejsce Klaudia Szewczyk
- wyróżnienia: Małgorzata Frontczak i Joanna Kotowska (opiekun Bożena Komorowska)
•    Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej w Ozorkowie: zespół wokalny Humorki – II miejsce (opiekun Małgorzata Domeradzka)

Ogółem 126 nagród i wyróżnień w konkursach
(międzynarodowe – 22, ogólnopolskie – 27, wojewódzkie – 72, powiatowe - 5)