OSIĄGNIĘCIA UCZESTNIKÓW MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

  • Międzynarodowy konkurs plastyczny organizowany przez Ministerstwo Kultury Japonii i firmę PENTEL: złoty medal Karolina Pecyna (opiekun M. Świątczak), srebrny medal Natasza Jarzębińska (opiekun J. Tarczyńska), nagrody firmy Pentel Maja Orłowska, Klaudia Szymczak i Igor Gąbka (opiekun J. Tarczyńska), oraz Kalina Walaszek i Oskar Kornacki (opiekun M. Świątczak)
  • Międzynarodowy Konkurs Piosenki „Majowa Nutka” w Częstochowie: II miejsce Monika Frontczak i  II miejsce Klaudia Szewczyk (opiekun B. Komorowska)
  • Międzynarodowy Festiwal Teatrów Francuskojęzycznych w Aradzie w Rumunii (21-27.10. 2017 r.): udział teatralnej grupy francuskojęzycznej młodszej i starszej (opiekun J. Serdakowska-Słowik); zaproszenie na jubileuszowy 25 festiwal obu grup oraz zaproszenie młodszej grupy na międzynarodowy festiwal teatralny do Piano di Sorrento we Włoszech.
  • Międzynarodowy Festiwal Teatrów Francuskojęzycznych w Piano di Sorrento we Włoszech (10-17.02.2018 r.): udział grupy młodszej (opiekun J. Serdakowska-Słowik).
  • zdanie międzynarodowego  egzaminu językowego DELF B1 (9.06.2018 r.) przez dwoje członków francuskiej grupy językowej; Justyny Nykiel i Szymona Łyczko (opiekun J. Serdakowska-Słowik)

 

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „W harmonii z przyrodą ”, organizowany przez Widecki Park Krajobrazowy: II miejsce Roksana Blaźniak, kwalifikacja do wystawy Wiktoria Grzelązka (opiekun J. Tarczyńska)
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Człowiek w ruchu”, organizowanym przez MDK Pabianice: III miejsce Kacper Kobylarz (opiekun J. Tarczyńska)
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Świat mojej wyobraźni”, organizowany przez MDK Jelenia Góra: wyróżnienie Weronika Kobierska (opiekun J. Tarczyńska)
  • Ogólnopolski Konkurs „Kartka Wielkanocna”, organizowany przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy: nagrody Dominik Walczak, Barbara Witkowska, Zuzanna Trafalska (opiekun M. Świątczak)
  • Ogólnopolski Konkurs „Kwiat dziełem doskonałym – kwiaty pod ochroną”, organizowany przez SP nr 3 w Polkowicach: wyróżnienie oraz kwalifikacja do wystawy Amelia Terka (opiekun M. Świątczak)
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ” Dom”, organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Radlinie: kwalifikacja do wystawy Paula Walaszczyk i Oliwia Jarzyńska (opiekun J. Tarczyńska)
  • Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego „Olimpus”: Maja Krysiak 9 miejsce, Jakub Łyczek 9 miejsce, Karolina Elijasik 11 miejsce, Cezary Święcki 11 miejsce (opiekun H. Radzyńska)
  • Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego „Olimpus”: Agnieszka Gręda 7 miejsce, Michał Modranka 7 miejsce, Natalia Michalak 9 miejsce (opiekun K. Zaspa)
  • Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Kumak” w Pabianicach: III miejsce Klaudia Szewczyk, wyróżnienie Karolina Adamczyk (opiekun B. Komorowska)
  • Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Tulipanada” w Warszawie: III miejsce Monika Frontczak, wyróżnienie Klaudia Szewczyk i Karolina Adamczyk (opiekun B. Komorowska)
  • Ogólnopolski Konkurs Piosenki Ekologicznej i Turystycznej „Dreptak” w Zduńskiej Woli: II miejsce Karolina Adamczyk (opiekun B. Komorowska)
  • Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Młodych Bajanie” w Zgierzu: III miejsce Wincenty Świercz (opiekun R. Banacka-Walczak), wyróżnienie zespół wokalny „Humorki” (opiekun M. Domeradzka)
  • IV Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek „Kolędujmy wraz” w Łodzi: I miejsce zespół wokalny „Humorki” (opiekun M. Domeradzka)
  • Łódzkie Konfrontacje Taneczne: wyróżnienie zespół wokalno-taneczny „Kolorowe Nutki” gr. młodsza (opiekun J. Wieniakowska)

 

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

  • Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Co nas łączy”, organizowanym przez PMDKiS Wieluń: II miejsce Roksana Blaźniak, III miejsce Wiktoria Grzelązka, wyróżnienie Magdalena Śródka (opiekun wszystkich J. Tarczyńska)
  • Międzypowiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek w Ozorkowie: III miejsce Agata Radek, wyróżnienia Wincenty Świercz, Emilia Thebline, Julia Wodzińska (opiekun R. Banacka-Walczak), wyróżnienia zespół wokalny „Humorki” i zespół wokalno-taneczny „Kolorowe Nutki” gr. starsza (opiekun M. Domeradzka)
  • X Otwarty Konkurs Wokalny „Mikrofon dla każdego” w Łęczycy: II miejsce Agata Radek (opiekun R. Banacka-Walczak),
  • X Wojewódzki Przegląd Młodych Instrumentalistów: I miejsce Eryk Walczak (opiekun I. Walczak), I miejsce Maciej Sikora (opiekun M. Domeradzka), II miejsce Albert Halusiak (opiekun K. Szewczyk), II miejsce zespół wokalno-instrumentalny SKY, wyróżnienie Bartosz Kamiński (opiekun I. Walczak)
  • XII Koluszkowski Przegląd Piosenki: III miejsce Barbara Cyganek (opiekun R. Banacka-Walczak),
  • Międzypowiatowy Konkurs Wokalny Dla Dzieci i Młodzieży „Muzyczne Potyczki” w Ozorkowie: II miejsce zespół wokalny „Humorki”, II miejsce zespół wokalno-taneczny „Kolorowe Nutki” gr. starsza (opiekun M. Domeradzka), I miejsce Agata Radek, II miejsce Wincenty Świercz (opiekun R. Banacka-Walczak),
  • Konkurs Muzyczny „Pięciolinia Marzeń” w Łodzi: I miejsce Agata Radek (opiekun R. Banacka-Walczak),
  • XIII Międzypowiatowe Spotkania Młodych Keyboardzistów: III miejsce Krzysztof Groblewski, wyróżnienie Maciej Sikora (opiekun M. Domeradzka)
  • XXV Wojewódzki Festiwal Piosenki i Tańca „Aleksandrowska Wiosna”: I miejsce Zuzanna Papis, I miejsce Monika Frontczak, II miejsce Karolina Adamczyk (opiekun B. Komorowska), I miejsce Agata Radek, III miejsce Wincenty Świercz, III miejsce Barbara Cyganek, wyróżnienia Emilia Thebline, Julia Wodzińska, Amelia Olechnowicz, Zuzanna Lipska i Oliwier Szymański (opiekun wszystkich R. Banacka-Walczak), III miejsce zespół wokalny „Kolorowe Nutki” gr. młodsza (opiekun M. Domeradzka), wyróżnienia zespół wokalno-taneczny, zespół taneczny „Kolorowe Nutki” gr. młodsza, zespół taneczny „Kolorowe Nutki” gr. starsza, Martyna Dąbrowska i Amelia Ruda-Rożniakowska (opiekun wszystkich Joanna Wieniakowska)
  • Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Placówek Wychowania Pozaszkolnego „Konfrontacje” w Łodzi: I miejsce Karolina Adamczyk, I miejsce Monika Frontczak, II miejsce Martyna Janik, III miejsce Zuzanna Papis (opiekun wszystkich B. Komorowska), II miejsce Agata Radek, wyróżnienia Wincenty Świercz i Amelia Olechnowicz (opiekun R. Banacka-Walczak), I miejsce zespół wokalny „Kolorowe Nutki” gr. starsza, II miejsce zespół wokalny „Kolorowe Nutki” gr. młodsza (opiekun M. Domeradzka), I miejsce zespół wokalno-taneczny, III miejsce zespół taneczny „Kolorowe Nutki” gr. młodsza, wyróżnienia zespół taneczny „Kolorowe Nutki” gr. starsza, zespół taneczny „Aleksik”, I miejsce Amelia Ruda-Rożniakowska, III miejsce Martyna Dąbrowska (opiekun wszystkich Joanna Wieniakowska), II miejsce Albert Halusiak (opiekun K. Szewczyk), III miejsce Bartosz Kamiński (opiekun I. Walczak), wyróżnienie Natalia Wolny (opiekun M. Domeradzka)

 

KONKURSY POWIATOWE    

  • Powiatowy Konkurs Plastyczny pt.”Te co skaczą i fruwają”, organizowany przez MDK Ozorków: I miejsce Magdalena Śródka, I miejsce Oliwia Jarzyńska (opiekun J. Tarczyńska)
  • Powiatowy Przegląd Młodzieżowych Zespołów Wokalnych i Solistów w Strykowie: I miejsce Wincenty Świercz, III miejsce Agata Radek, (opiekun R. Banacka-Walczak), III miejsce Karolina Adamczyk (opiekun B. Komorowska), III miejsce zespół wokalny „Kolorowe Nutki” gr. starsza (opiekun M. Domeradzka),
  • I Powiatowy Konkurs Piosenek Marka Grechuty w Ozorkowie: II miejsce Wincenty Świercz (opiekun R. Banacka-Walczak)
  • Mistrzostwa Powiatu- Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym: II miejsce Anna Pawlak (opiekun Radosław Wrzesiński)

Łukasz Kalina dostał się do Zespołu Szkół Plastycznych w Łodzi

31 konkursów: 4 konkursy międzynarodowe, 14 konkursów ogólnopolskich, 10 wojewódzkich i 4 powiatowe 

W sumie 106 osiągnięć: 11 na szczeblu międzynarodowym i dwie osoby zdały międzynarodowy egzamin; 28 na szczeblu ogólnopolskim, 57 na szczeblu wojewódzkim i 8 na szczeblu powiatowym.